Крипто ќе биде индустрија од 50 трилиони долари до 2030 година – извештај на Ark Invest

Вкупната пазарна капитализација на крипто се намали од 3 трилиони долари на сегашните 1.7 трилиони долари, но може да биде индустрија од 50 трилиони долари до 2030 година. Ова е…

Continue ReadingКрипто ќе биде индустрија од 50 трилиони долари до 2030 година – извештај на Ark Invest

Што е крипто зима?

Само неколку работи се пострашни за инвеститорите од она што во светот на крипто-валутите се нарекува мечкин пазар,  а тоа е период во кој вредноста на криптото континуирано паѓа, некогаш…

Continue ReadingШто е крипто зима?

По големиот пад, Криптовалутите забележаа мал пораст

Крипто маркетот после опаѓањето денеска почна да се зголемува. Крипто берзата има движења проследени од Биткоинот, доколку Биткоинот почне да расте во големи цифри, сите останати коини се креваат на…

Continue ReadingПо големиот пад, Криптовалутите забележаа мал пораст

Биткоинот од 43 000 долари се намали на 34 500 долари за само три дена

Речиси целиот маркет во последните 7 дена опаѓаше заедно со Биткоинот како нивен лидер крипто маркетот не престанува да паѓа. Дали сега е шансата за ново инвестирање и ново кревање…

Continue ReadingБиткоинот од 43 000 долари се намали на 34 500 долари за само три дена

Шиба и Догекоин падна на крипто маркетот

Овие два дена крипто макетот не престанува да пајѓа. Дали инвеститорите се префтлија во NFT со цел поголема заработка поради што крипто маркетот вејке долго време е нестабилен и непрофитабилен.

Continue ReadingШиба и Догекоин падна на крипто маркетот

Google ја истражува опцијата да им дозволи на корисниците да држат крипто на дигитални картички

Пребарувачот „Гугл“ неодамна објави дека размислува да додаде поддршка за криптовалути во своите дигитални картички. Гугл нурка длабоко во крипто просторот По а Блумберг Извештајот објавен на 19 јануари 2022 година, Google…

Continue ReadingGoogle ја истражува опцијата да им дозволи на корисниците да држат крипто на дигитални картички

Ethereum, Dogecoin и Shiba Inu се оддалечуваат на уделот на пазарот за крипто плаќање на Биткоин

Уделот на Биткоин во обемот на плаќања за крипто продолжува да се намалува, според BitPay Алтернативните криптовалути стануваат популарни кај купувачите, според водечкиот процесор за крипто плаќање BitPay. Шеесет и…

Continue ReadingEthereum, Dogecoin и Shiba Inu се оддалечуваат на уделот на пазарот за крипто плаќање на Биткоин

Флојд Мејведер и други познати личности тужени за промовирање на Crypto Ethereum Max

Неколку познати личности - вклучувајќи ги Ким Кардашијан, Флојд Мејведер Џуниор и Пол Пирс - се соочуваат со тешка тужба за колективна акција за наводно промовирање крипто измама со пумпа…

Continue ReadingФлојд Мејведер и други познати личности тужени за промовирање на Crypto Ethereum Max

Hulu се подготвува да влезе во метаверзумот, крипто и NFT просторот

Hulu бара професионалци со NFT, крипто и метаверс искуство. Платформата за стриминг се подготвува за web3. Нетфликс, исто така, воведува извонредна содржина како дел од својата метаверзна визија.  Американската платформа за стриминг,…

Continue ReadingHulu се подготвува да влезе во метаверзумот, крипто и NFT просторот

По објавата од Маск, Догекоин се крена 40% во последните 4 дена

Одкако Елон Маск објави дека продукти од Тесла можат да се купат со Догекоин цената порасна во последните четири дена за 40%. Ценат скокна од 0.14 на 0.19 за само…

Continue ReadingПо објавата од Маск, Догекоин се крена 40% во последните 4 дена

Солана може да стане „виза за крипто“: Банка на Америка

Стратегот за дигитални средства на Bank of America, Алкеш Шах, предвиде дека конкурентот на Ethereum, Солана, може да стане „Виза на екосистемот за дигитални средства“ во истражувачката белешка од 11…

Continue ReadingСолана може да стане „виза за крипто“: Банка на Америка

End of content

No more pages to load