ИНТЕРВЈУ | КАТЕРИНА КОКИНА: ДА СЕ БИДЕ НАЈПЛАТЕНА ИЗВРШИТЕЛКА НОСИ САТИСФАКЦИЈА ЗА АНГАЖМАНОТ ВО СПРОВЕДУВАЊЕТО НА ПРАВДАТА

Како гледа на извршувањето и на дисциплината за плаќање најуспешната извршителка? Со нето-добивка од над 130.000 евра, канцеларијата на извршителката Катерина Кокина остварила најголем профит во 2021 година. Добивките на извршителите, обично, предизвикуваат…

Continue ReadingИНТЕРВЈУ | КАТЕРИНА КОКИНА: ДА СЕ БИДЕ НАЈПЛАТЕНА ИЗВРШИТЕЛКА НОСИ САТИСФАКЦИЈА ЗА АНГАЖМАНОТ ВО СПРОВЕДУВАЊЕТО НА ПРАВДАТА

Компанијата за крипто рударство, Compute North, банкротира

Компанијата за податочни центри за рударство на крипто, Compute North е најновата жртва во тековната сурова крипто зима која доцна ги принуди некои од најголемите крипто компании да затворат продавница.…

Continue ReadingКомпанијата за крипто рударство, Compute North, банкротира

ДАЛИ СО НОВАТА ПРОСЕЧНА ПЛАТА ПРЕТРКАВМЕ НЕКОЈА ЗЕМЈА ОД ПОРАНЕШНА ЈУГОСЛАВИЈА?!

Државниот завод за статистика објави дека во март просечната плата во државата изнесувала 31.080 денари. Јасно е дека порастот од 1.241 денари во однос на февруарскиот национален просек од  29.839…

Continue ReadingДАЛИ СО НОВАТА ПРОСЕЧНА ПЛАТА ПРЕТРКАВМЕ НЕКОЈА ЗЕМЈА ОД ПОРАНЕШНА ЈУГОСЛАВИЈА?!

ВО ПРВИОТ КВАРТАЛ ОД ГОДИНАВА ЗАТВОРЕНИ СЕ 3.920 ФИРМИ, за цела ланска година – 6.995!

Во првиот квартал од оваа година бизнис-битката ја згубиле 3.920 компании и ставиле клуч на врата, покажуваат податоците на платформата Бизнис.Мрежa.мк. Ова се поразителни податоци ако се земе предвид дека минатата година,…

Continue ReadingВО ПРВИОТ КВАРТАЛ ОД ГОДИНАВА ЗАТВОРЕНИ СЕ 3.920 ФИРМИ, за цела ланска година – 6.995!

Еве колку можете да заработувате месечно со евтин крипто-рудар од 600 долари

Криптовалутите стануваат пораспространети и попопуларни ширум светот, повеќе луѓе почнуваат да размислуваат да се обидат да заработат профит од нив, било да е тоа преку инвестирање on крипто размена или нивно стекнување преку рударство.…

Continue ReadingЕве колку можете да заработувате месечно со евтин крипто-рудар од 600 долари

Хакер украде 180 милиони долари од Ethereum DeFi и ги донира средствата во Украина

Beanstalks, децентрализиран финансиски протокол на Ethereum кој го издава stablecoin Bean (BEAN), претрпе хакирање што го чинеше 182 милиони долари. Напаѓачот префрлил дел од украдените средства на сметка за хуманитарна помош…

Continue ReadingХакер украде 180 милиони долари од Ethereum DeFi и ги донира средствата во Украина

Mozilla и Wikipedia се збогуваат со донациите на криптовалути

Врз основа на влијанието врз животната средина што се припишува на ископувањето на Биткоин и други криптовалути со помош на Доказ за работа (PoW), непрофитната организација и развивач на веб-прелистувачот…

Continue ReadingMozilla и Wikipedia се збогуваат со донациите на криптовалути

КОРОНА ПРОФИТЕРСТВО: Во „Систина” и „Жан Митрев” народот платил 110 милиони евра лани, 41 милион повеќе од 2020-та!

Во „Аџибадем Систина“ минатата година граѓаните оставиле запрепастувачки 77,5 милиони евра, а во „Жан Митрев клиник“ 32,5 милиони евра, или само во овие две приватни здравствени установи, за извршените здравствени услуги, народот платил…

Continue ReadingКОРОНА ПРОФИТЕРСТВО: Во „Систина” и „Жан Митрев” народот платил 110 милиони евра лани, 41 милион повеќе од 2020-та!

Мексиканците сега можат да плаќаат во биткоин за храна и стоки на барање

Колумбиската Рапи, апликација за испорака на храна и карго на барање која работи низ Латинска Америка, сега прифаќа крипто плаќања во Мексико. Криптовалутите трансформирани во кредити Според извештајот во понеделникот,…

Continue ReadingМексиканците сега можат да плаќаат во биткоин за храна и стоки на барање

eToro влегува во просторот на NFT Blue-Chip со фонд од 20 милиони долари

Израелската компанија за социјално тргување и брокерска компанија со повеќе средства eToro влегува во играта на незаменливи токени (NFT) со лансирање на фонд од 20 милиони долари. Луд NFT Пред…

Continue ReadingeToro влегува во просторот на NFT Blue-Chip со фонд од 20 милиони долари

КОЛКУ ПАРИ ПРАВАТ НАЈДОБРИТЕ КОМПАНИИ НА БЕРЗА: Ново рангирање

Компаниите кои котираат на берза оствариле во 2021 година вкупна добивка од над 273 милиони евра. На листата се 94 компании од кои три сега се суспендирани од котација. Остварениот…

Continue ReadingКОЛКУ ПАРИ ПРАВАТ НАЈДОБРИТЕ КОМПАНИИ НА БЕРЗА: Ново рангирање

End of content

No more pages to load