КОЛКУ УКРАИНСКИ ФИРМИ ИМА ВО МАКЕДОНИЈА?

Во Македонија има 40-тина компании каде што барем еден од сопствениците е по потекло од Украина покажуваат податоците од платформата БизнисМрежа.мк. Сите се микро, или мали фирми.  Од сите нив, во 2020…

Continue ReadingКОЛКУ УКРАИНСКИ ФИРМИ ИМА ВО МАКЕДОНИЈА?

Украдени повеќе од 600 милиони долари во Ethereum и други криптовалути!

Хакерите наводно ја прекршиле платформата базирана на блокчејн Поли Мрежа и извлекоа повеќе од 600 милиони долари во крипто-валути во вторникот, објави компанијата на Твитер, означувајќи го најголемиот пробив досега…

Continue ReadingУкрадени повеќе од 600 милиони долари во Ethereum и други криптовалути!

End of content

No more pages to load