Read more about the article Кули Ethereum над проектите Axie Infinity и Altcoin, заработувајќи 777,000,000 американски долари приходи за само еден месец
MORGANTOWN, WV - 31 DECEMBER 2017: Ethereum or ether coin lying on top of similar golden coins to illustrate cybercurrencies

Кули Ethereum над проектите Axie Infinity и Altcoin, заработувајќи 777,000,000 американски долари приходи за само еден месец

Приходите од протоколот на Ethereum (ETH) се зголемуваат поради играта Axie Infinity и други проекти за altcoin. Податоците од Токен Терминал покажуваат дека приходите од протоколот на платформата за паметни…

Continue ReadingКули Ethereum над проектите Axie Infinity и Altcoin, заработувајќи 777,000,000 американски долари приходи за само еден месец

БИТКОИН СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН 60.000 УСД ПОРАДИ ЕДНА ИНФОРМАЦИЈА

Биткоинот во петокот го достигна највисокото ниво во последните шест месеци, приближувајќи се до рекордот во април, бидејќи трговците станаа се посигурни дека американските регулатори ќе одобрат започнување со работа…

Continue ReadingБИТКОИН СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН 60.000 УСД ПОРАДИ ЕДНА ИНФОРМАЦИЈА

Можат ли криптовалутите да предизвикаат нова светска финансиска криза?

Криптовалутите можат да предизвикаат глобална финансиска криза слична на онаа од 2008-ма година. Ова го предупреди заменик гувернерот на „Bank of England“, Џон Канлиф, цитиран од „CNBC“. Според Канелиф, растот…

Continue ReadingМожат ли криптовалутите да предизвикаат нова светска финансиска криза?

Бил Милер смета дека на Bitcoin му претстои солидна иднина

Легендарниот инвеститор Бил Милер неодамна учествуваше во интервју во кое го пофали биткоинот и растечкиот простор за криптовалути. За време на интервјуто, тој коментираше дека неговиот неодамнешен облог на биткоин…

Continue ReadingБил Милер смета дека на Bitcoin му претстои солидна иднина

Ископани се речиси 90% од биткоините во светот: Што по нивното целосно ископување!?

Биткоинот, најголемата и најпознатата криптовалута во светот, има ограничена понуда на монети, а речиси 90 проценти се веќе ископани. Аналитичарите размислуваат каква ќе биде судбината на крипто-економијата откако нема да…

Continue ReadingИскопани се речиси 90% од биткоините во светот: Што по нивното целосно ископување!?

Разликата помеѓу пазарните циклуси на Биткоин во 2017 и 2021 година

Оваа анализа ги разгледува подетално некои од структурните метрики на пазарот на Биткоин и го споредува тековниот циклус со оној од 2017 година. НВТ на Биткоин НВТ ги проценува вредностите…

Continue ReadingРазликата помеѓу пазарните циклуси на Биткоин во 2017 и 2021 година

Нов импулсен бран за Кардано? Аналитичарот Михаел ван де Попе го прикажува патот напред за третото најголемо крипто средство

Аналитичарот за криптовалути, Михаел ван де Попе, го анализира патот напред на Кардано, во пресрет на собирањето на биткоинот на ново највисоко ниво од 90 дена, над 55,000 долари. Во…

Continue ReadingНов импулсен бран за Кардано? Аналитичарот Михаел ван де Попе го прикажува патот напред за третото најголемо крипто средство

Аркер ќе ја воведе својата крипто наградувачка игра со PvP системи

Arker Network објави дека ја воведуваат првата RPG игра за заработка за гејмери. Според најавата, Аркер наскоро ќе започне наградна крипто игра наречена Arker: The legend of QHM. Arker: Легендата…

Continue ReadingАркер ќе ја воведе својата крипто наградувачка игра со PvP системи

Тајно изградиле две термоелектрани за да „копаат” биткоини

Компанијата Link Global во Алберија, Канада, спровела илегална операција за копање на биткоин, и со цел да обезбеди доволно енергија за тоа, тајно изградиле две термоцентрали, а за кои пак…

Continue ReadingТајно изградиле две термоелектрани за да „копаат” биткоини

По грешка поделија ТОКЕНИ ОД 90 МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Сега со закани си ги бараат назад

Грешка во тргувањето со крипто -валута направи некои корисници да бидат побогати за вкупно неколку десетици милиони долари, пишува CBS News. Во исто време, заканите на основачите на продавницата започнаа…

Continue ReadingПо грешка поделија ТОКЕНИ ОД 90 МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Сега со закани си ги бараат назад

End of content

No more pages to load