КОЛКУ ПАРИ ПРАВАТ НАЈДОБРИТЕ КОМПАНИИ НА БЕРЗА: Ново рангирање

Компаниите кои котираат на берза оствариле во 2021 година вкупна добивка од над 273 милиони евра. На листата се 94 компании од кои три сега се суспендирани од котација. Остварениот…

Continue ReadingКОЛКУ ПАРИ ПРАВАТ НАЈДОБРИТЕ КОМПАНИИ НА БЕРЗА: Ново рангирање

Елон Маск купи 9,2 отсто од Твитер за 2,9 милијарди долари

Акциите на платформата скокнаа по веста дека шефот на „Тесла“ и „Спејс икс“ поседува 9,2 отсто од компанијата. Милијардерот Елон Маск презеде удел во Твитер за речиси 3 милијарди долари…

Continue ReadingЕлон Маск купи 9,2 отсто од Твитер за 2,9 милијарди долари

Јужна Кореја, новиот претседател е пријателски настроен кон крипто маркетот!

Новиот претседател на Јужна Кореја, Јун Сук-Јол, ќе ја преземе функцијата на 10 мај. Тој го победи демократскиот кандидат Ли Јае-Мјунг со околу 240,000 гласови, освојувајќи 48.56% од гласовите, наспроти…

Continue ReadingЈужна Кореја, новиот претседател е пријателски настроен кон крипто маркетот!

КОЛКУ УКРАИНСКИ ФИРМИ ИМА ВО МАКЕДОНИЈА?

Во Македонија има 40-тина компании каде што барем еден од сопствениците е по потекло од Украина покажуваат податоците од платформата БизнисМрежа.мк. Сите се микро, или мали фирми.  Од сите нив, во 2020…

Continue ReadingКОЛКУ УКРАИНСКИ ФИРМИ ИМА ВО МАКЕДОНИЈА?

Донациите на крипто за Украина достигнаа 63.25 милиони долари

Донациите за крипто за поддршка на Украина надминаа 63 милиони долариRipples донира 1 милион долари за поддршка на Украина  Во знак на поддршка за Украина во средината на нејзината инвазија…

Continue ReadingДонациите на крипто за Украина достигнаа 63.25 милиони долари

КАТАСТРОФАЛНО! Погледнете колку е намалена цената на Руската Рубла

Денеска на 28 Февруари цената на Рублата е намалена повеќе од 22 проценти спрема Американскиот долар. Погледнете го зголемувањето на доларот на сликата:

Continue ReadingКАТАСТРОФАЛНО! Погледнете колку е намалена цената на Руската Рубла

Погледнете колку Милиони Долари во Биткоин се влеваат во Украина од донатори…

Досега се направени повеќе од 4.000 донации, при што еден непознат донатор и подарил Биткоин во вредност од 3 милиони долари на невладина организација. Просечната донација е 95 долари. Во…

Continue ReadingПогледнете колку Милиони Долари во Биткоин се влеваат во Украина од донатори…

Binance започна партнерство со SM Brand Marketing за да создаде Play-to-Create

Договорот потпишан помеѓу Binance и SM Brand Marketing – SMBM – има вистинска цел да воспостави нов глобализиран екосистем во кој е можно да се создаде механизам за име игра…

Continue ReadingBinance започна партнерство со SM Brand Marketing за да создаде Play-to-Create

Почетокот на руската воена акција во Украина ја „потресе“ берзата, нафтата надмина 100 долари првпат по 2014 година

Воената акција на Русија во Украина ја зголеми цената на нафтата, природниот гас, златото, но и вредноста на доларот во однос на другите светски валути. Цената на нафтата се зголемила…

Continue ReadingПочетокот на руската воена акција во Украина ја „потресе“ берзата, нафтата надмина 100 долари првпат по 2014 година

Пазарите на крипто тонат додека Русија и објави војна на Украина, што се случува сега?

Вкупната капа на пазарот на крипто паѓа на 1.52 трилиони долари бидејќи Русија и објави војна на Украина. Следното ниво на поддршка, воспоставено за време на распродажбата на крајот на…

Continue ReadingПазарите на крипто тонат додека Русија и објави војна на Украина, што се случува сега?

Крипто ќе биде индустрија од 50 трилиони долари до 2030 година – извештај на Ark Invest

Вкупната пазарна капитализација на крипто се намали од 3 трилиони долари на сегашните 1.7 трилиони долари, но може да биде индустрија од 50 трилиони долари до 2030 година. Ова е…

Continue ReadingКрипто ќе биде индустрија од 50 трилиони долари до 2030 година – извештај на Ark Invest

End of content

No more pages to load