Read more about the article Овој алткоин има пристојни шанси да се испумпува за 100% во наредните денови
Businessman using tablet online banking, exchange currency and payment, Digital marketing, Finance and banking networking, Investment of growth on currency rate, Online shopping

Овој алткоин има пристојни шанси да се испумпува за 100% во наредните денови

Во втората половина на октомври, RUNE масовно се собра на табелите за цени. За две недели помеѓу 19 октомври и 2 ноември, овој алткоин им донесе на своите инвеститори повеќе…

Continue ReadingОвој алткоин има пристојни шанси да се испумпува за 100% во наредните денови

Новиот Altcoin за играње за заработка на Ethereum порасна за 15,000% за само четири месеци, ја скрши пазарната капа од 1,000,000,000 долари

Нов токен за игри на тема вонземјани ја напушта атмосферата на Земјата бидејќи севкупниот тренд на метаверзите продолжува да шушка. Децентрализираната платформа за друштвени игри UFO Gaming (НЛО) е изградена…

Continue ReadingНовиот Altcoin за играње за заработка на Ethereum порасна за 15,000% за само четири месеци, ја скрши пазарната капа од 1,000,000,000 долари

Шведска вели дека Европа треба да го забрани рударството на крипто поради еколошки грижи

Ископувањето крипто е голема причина за загриженост, особено поради големите количини на електрична енергија што овој процес ги троши. Додека поддржувачите на Биткоин наведуваат дека процесот на рударство на крајот…

Continue ReadingШведска вели дека Европа треба да го забрани рударството на крипто поради еколошки грижи

Адидас откри дека е прв крипто-партнер со Coinbase и The Sandbox

Адидас направи голема брзина во крипто, воспоставувајќи партнерство со Coinbase, како и со метаверс игралиштето The Sandbox оваа недела. Досегашните зделки имаат ограничен број на детали и го потопуваат брендот…

Continue ReadingАдидас откри дека е прв крипто-партнер со Coinbase и The Sandbox

Извршниот директор на Ripple, Бред Гарлингхаус, фрла сенка на Dogecoin, смета дека е лош за пазарот на крипто

Бред Гарлингхаус, извршен директор на загрозената финтехничка фирма Ripple, неодамна објасни за време на CNBC- модерираше панел дискусија на настанот Fintech Абу Даби дека не е убеден во Dogecoin. Гарлингхаус не…

Continue ReadingИзвршниот директор на Ripple, Бред Гарлингхаус, фрла сенка на Dogecoin, смета дека е лош за пазарот на крипто

Индија ќе ги забрани сите приватни криптовалути: Како тоа ќе влијае на глобалната крипто индустрија?

Индиската влада ќе воведе нов предлог-закон за регулација на крипто на претстојната седница на парламентот.Предлог-законот има за цел да ги забрани сите приватни криптовалути во земјата. Резервната банка на Индија ќе…

Continue ReadingИндија ќе ги забрани сите приватни криптовалути: Како тоа ќе влијае на глобалната крипто индустрија?

Ел Салвадор ќе изгради град Биткоин во 2022 година

л Салвадор ќе изгради Биткоин Сити во 2022 година.За финансирање на градот ќе се користат обврзници во долари.Претседателот Најиб Букеле сака инвеститори од странство. Биткоинот без сомнение го зацврсти своето…

Continue ReadingЕл Салвадор ќе изгради град Биткоин во 2022 година

Најголемата австралиска банка гледа „поголеми ризици во неучеството“ во крипто

Извршниот директор на Commonwealth Bank of Australia (CBA), најголемата банка во земјата, гледа големи ризици во неучеството во криптовалутите. „Гледаме ризици во учеството, но гледаме поголеми ризици во неучеството“, објасни…

Continue ReadingНајголемата австралиска банка гледа „поголеми ризици во неучеството“ во крипто

Еве ги топ 5 метаверс алткоини со најголем потенцијал, според крипто аналитичарот Остин Арнолд

Домаќинот на Altcoin Daily и трговец со крипто Остин Арнолд ги именува токените со метаверс за кои верува дека имаат најголем потенцијал во однос на основите. Трговецот со крипто им…

Continue ReadingЕве ги топ 5 метаверс алткоини со најголем потенцијал, според крипто аналитичарот Остин Арнолд
Read more about the article Сè што треба да знаете за  Shiba Inu Coin
Happy shiba inu dog on yellow. Red-haired Japanese dog smile portrait

Сè што треба да знаете за Shiba Inu Coin

Еден од најистакнатите трендови во криптовалутите е мем-монетата, или монети изградени од интернет меми, трендови или идеи кои привлекуваат мала група инвеститори. Подемот на таквите алткоини како што е Dogecoin…

Continue ReadingСè што треба да знаете за Shiba Inu Coin

Овој предлог може да му помогне на Бразил во усвојувањето на крипто-решенија

Луизао Гуларт предложи да се дозволи крипто-плаќања на вработенитеБразилците купија крипто во вредност од 4.27 милијарди долари помеѓу јануари и август Mercado BTC токените ќе обезбедат дополнителна корист од обновливата енергија…

Continue ReadingОвој предлог може да му помогне на Бразил во усвојувањето на крипто-решенија

Копањето Криптовалути може да стане професија во Русија

Копањето криптовалути во Русија би требало да биде официјално признаено како работна активност и оданочено, според локалните медиуми. Претставници на руското Министерство за економски развој и Министерството за енергетика сметаат…

Continue ReadingКопањето Криптовалути може да стане професија во Русија

End of content

No more pages to load